Usługi rehabilitacyjne

Rehabilitacja osób starszych z udarem, stwardnieniem rozsianym i parkinsonem

Wszelkie choroby wpływające na pracę naszego mózgu konsekwentnie wiążą się często z utrudnioną sprawnością fizyczną. Rehabilitacja po udarze mózgu, dla osób ze stwardnieniem rozsianym lub chorobą Parkinsona wymaga przede wszystkim ogromnego nakładu pracy oraz cierpliwości dla pacjenta. To niełatwe zadanie, niemniej odpowiednia profilaktyka zdrowotna pozwoli zapewnić lepszy komfort życia osoby starszej.

Rehabilitacja ruchowa dla osób starszych to doskonały sposób na poprawę komfortu psychicznego oraz ruchowego cierpiącej osoby. Tego typu zajęcia odbywają się we wskazanym przez pacjenta miejscu (tak zwana rehabilitacja w domu), w zakres których wchodzą masaże, ćwiczenia czynne oraz bierne, rehabilitacja neurologiczna oraz nauka podstawowych czynności.

rehabilitacja ruchowa

Rehabilitacja osób starszych oferowana przez Jesień Wieku przebiega dwojako: w domu, bezpośrednio u klienta, lub w grupie. Wówczas takie zajęcia ruchowe dla seniorów odbywają się w niewielkich grupach (od 5 do 10 osób), mając na celu poprawę ogólnej kondycji fizycznej oraz psychicznej osób starszych.

Warto podjąć tego typu aktywność, jest to bowiem doskonała okazja dla osób, które chcą zadbać o dobry stan zdrowia oraz zachować całkowitą niezależność od osób trzecich. Nasi pracownicy uczą, jakie ćwiczenia wykonywać, aby zminimalizować istniejące dolegliwości oraz jak im zapobiegać w przyszłości (np. bóle kręgosłupa, odleżyny).

Bardzo ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej, pozwalającej na zapobieganie przedwczesnej starości jest regularna aktywność i rehabilitacja ruchowa.
To doskonały sposób na:

 • poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego;
 • dobre samopoczucie i samozadowolenie
 • wspomaganie i profilaktykę w takich chorobach jak choroby zapalne i reumatoidalne stawów, otyłość, miażdżyca, cukrzyca
 • zachowanie niezależności

Zajęcia grupowe są doskonałym środkiem na utrzymanie więzi międzyludzkich i integrację społeczną osób dojrzałych.
Usługi rehabilitacyjne i profilaktyka fizyczna oferowane przez Jesień Wieku to sprawdzony sposób na zachowanie dobrego samopoczucia i przywrócenie sprawności ruchowej u osób starszych.
Nasi rehabilitanci to wykwalifikowane i pogodne osoby.

Oferujemy:

1. Indywidualne usługi rehabilitacyjne w domu Klienta.

Usługi w domu Klienta obejmują:

 • masaż klasyczny, masaż segmentarny, masaż limfatyczny, terapia rozluźniania tkanek miękkich, masaż po mastektomii
 • ćwiczenia ogólnokondycyjne, bierne, czynno – bierne, wspomagane, wzmacniające mięśnie, oddechowe,
 • pozycje ułożeniowe rozluźniające,
 • pozycje przeciwodleżynowe,
 • nauka czynności podstawowych ( siadanie, chód, chodzenie po schodach), ćwiczenia manualne
 • rehabilitacja neurologiczna pacjentów z udarem, stwardnieniem rozsianym, parkinsonem, tętniakami mózgu, urazem rdzenia kręgowego, pacjentów po amputacjach kończyn dolnych
 • oklejanie taśmami rehabilitacyjnymi (kinesiology taping)

2. Profilaktyczne zajęcia ruchowe skierowane dla osób starszych odbywające się w grupach (od 5 do 10 osób)

Zajęcia te pozwalają na jak najdłuższe utrzymanie sprawności ruchowej. Jest to również doskonały sposób na nawiązanie nowych znajomości i przyjemne spędzenie wolnego czasu. Zajęcia proponowane przez nas to:

Profilaktyka bólów kręgosłupa skierowana dla seniora, któremu dokucza ból w odcinku szyjny, piersiowy czy lędźwiowo – krzyżowym.

Ćwiczenia ogólnokondycyjne, ogólnousprawniające, dla lepszego samopoczucia i zapobiegania bólom ze strony kręgosłupa.

Prosimy o wysłanie zapytania.