Usługi pielęgniarskie, rehabilitacyjne i inne specjalistyczne

Usługi pielęgniarskie i rehabilitacyjne dla osób starszych w Warszawie

Zapewniamy naszym Klientom fachową opiekę i doradztwo. Realizujemy usługi indywidualnie wedle potrzeb naszych klientów. Mogą być wykonane jednorazowo lub jako dodatek do innych usług oferowanych przez naszą firmę, zarówno w domu Klienta jak i w innym miejscu. Działamy na terenie Warszawy oraz w okolicach.

Oferujemy:

  • Usługi pielęgniarskie
  • Usługi rehabilitacyjne
  • Porada dietetyczna
  • Porada psychologa
  • Porada farmaceutyczna
  • Porada prawna
  • Porada finansowa

 

Usługi pielęgniarskie

Jest to forma pomocy realizowana przez wykwalifikowany personel medyczny. Wykonywane są w domu Klienta.

 

Usługi Rehabilitacyjne

Bardzo ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej, pozwalającej na zapobieganie przedwczesnej starości jest regularna aktywność i rehabilitacja ruchowa.

To doskonały sposób na:

  • poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego
  • dobre samopoczucie i samozadowolenie
  • wspomaganie i profilaktykę w takich chorobach jak choroby zapalne i reumatoidalne stawów, otyłość, miażdżyca, cukrzyca
  • zachowanie niezależności

Zajęcia grupowe są doskonałym środkiem na utrzymanie więzi międzyludzkich i integrację społeczną osób dojrzałych. Rehabilitacja domowa oraz profilaktyka fizyczna to usługi oferowane przez Jesień Wieku, a zarazem sprawdzony sposób na zachowanie dobrego samopoczucia i przywrócenie sprawności ruchowej u osób starszych. Nasi rdizjoterapeuci to wykwalifikowane i pogodne osoby.

Oferujemy:

1. Indywidualne usługi w domu Klienta.

Rehabilitacja domowa Klienta obejmuje:

  • masaż klasyczny, masaż segmentarny, masaż limfatyczny, terapia rozluźniania tkanek miękkich, masaż po mastektomii
  • ćwiczenia ogólnokondycyjne, bierne, czynno – bierne, wspomagane, wzmacniające mięśnie, oddechowe,
  • pozycje ułożeniowe rozluźniające,
  • pozycje przeciwodleżynowe,
  • nauka czynności podstawowych ( siadanie, chód, chodzenie po schodach), ćwiczenia manualne
  • rehabilitacja neurologiczna pacjentów z udarem, stwardnieniem rozsianym, parkinsonem, tętniakami mózgu, urazem rdzenia kręgowego, pacjentów po amputacjach kończyn dolnych
  • oklejanie taśmami rehabilitacyjnymi (kinesiology taping)

2. Profilaktyczne zajęcia ruchowe przeznaczone są dla osób starszych i przeprowadzane są w grupach (od ilu 5 do 10 osób).

Podczas spotkań uczestnicy nabywają wiedzy, która pozwala na jak najdłuższe utrzymanie sprawności ruchowej. Jest to również doskonały sposób na nawiązanie nowych znajomości i przyjemne spędzenie wolnego czasu. Nasza oferta obejmuje przede wszystkim: Profilaktykę bólów kręgosłupa skierowaną do seniora, któremu dokucza ból w odcinku szyjny, piersiowy czy lędźwiowo – krzyżowym. Ćwiczenia ogólnokondycyjne, ogólnousprawniające, dla lepszego samopoczucia i zapobiegania bólom ze strony kręgosłupa.

Prosimy o wysłanie zapytania.

 

Porada dietetyczna

W każdej grupie wiekowej istnieją różnice w zapotrzebowaniu na składniki pokarmowe, witaminy i mikroelementy. Często zdarza się, że osoby starsze są nieodpowiednio odżywione, co prowadzi do niedoboru niezbędnych składników odżywczych, a nawet do niedożywienia. Rodzaj i ilość pokarmu powinna być dobierana indywidualnie w zależności od wieku pacjenta, towarzyszących mu chorób, aktywności fizycznej czy nawet specyficznych upodobań osoby. Posiłki powinny być podawane o określonej porze i w odpowiedniej ilości. Zaplanowanie prawidłowego jadłospisu przez specjalistę to najlepszy sposób na ilościowe i jakościowe dostosowanie posiłków do indywidualnych potrzeb organizmu, a także skuteczne wsparcie rehabilitacji domowej. W koszt usługi dietetycznej wliczona jest cena za ocenę prawidłowości żywienia oraz dobranie odpowiedniego, indywidualnego dla konkretnych potrzeb jadłospisu. Usługa realizowana jest w domu klienta.
Cennik

 

Porada psychologiczna

Kontakt z psychologiem to okazja dla osób starszych oraz ich rodzin do przekazania swoich skarg, przemyśleń i wątpliwości, a także do zasięgnięcia porad w trudnych sytuacjach życiowych. Ponadto psycholog w trakcie takiej rozmowy ma możliwość oceny funkcjonowania osoby starszej w codziennym życiu oraz w razie potrzeby jej sprawności intelektualną. Porada psychologiczna realizowana jest przez wykwalifikowanego psychologa indywidualnie w domu Klienta w ramach rehabilitacji i leczenia lub jako warsztaty w grupach.

Prosimy o wysłanie zapytania.

 

Porada farmaceutyczna

Coraz większą uwagę lekarze i farmaceuci zwracają na istniejący wśród osób starszych problem wielolekowości (stosowanie równocześnie wielu leków). Leki te przepisywane są przez wielu lekarzy różnych specjalności oraz kupowane w aptece (a nawet w sklepach) bez recepty (tzw. leki OTC). Często są to leki zamienne (mające taki sam skład, ale inną nazwę preparatu (np. Ibuprom i Nurofen), co może wiązać się z przedawkowaniem oraz nasileniem działań niepożądanych leków. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów oferujemy Państwu fachową pomoc farmaceutyczną, w celu ustalenia prawidłowości w przyjmowaniu leków.

Usługa ta realizowana jest przez farmaceutę (magistra farmacji) w domu Klienta w ramach domowej rehabilitacji i leczenia. Polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem pod kątem przyjmowanych leków (zarówno tych na receptę jak i dostępnych bez recepty), suplementów diety i produktów medycznych oraz przeanalizowaniu ich wzajemnej interakcji, odpowiedniej pory, dawki i sposobu przyjmowania leku oraz interakcji ze składnikami diety. W razie nieprawidłowości przygotowywana jest odpowiednia korekta lub w razie poważniejszych interakcji, rozpiska dla lekarza prowadzącego w celu zapoznania się z problemem.

UWAGA!

Usługa farmaceutyczna jest tylko formą konsultacji i ma formę poglądową. W razie uwag farmaceuty należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Nie należy samodzielnie bez porozumienia z lekarzem zmieniać dawkowania ani sposobu przyjmowania leków. Farmaceuta nie odpowiada za nieprawdziwe lub niepełne informacje podane przez Klienta.

 

Porada prawna

Porada prawna realizowana jest wedle indywidualnych potrzeb klienta. Może być to spotkanie konsultacyjne z prawnikiem w domu podopiecznego, rozliczane za godzinę pracy lub analiza zagadnienia prawnego oraz przedstawienia porady w formie pisemnej.

Prosimy o kontakt w tej sprawie.

 

Porada finansowa

W usługach finansowych, w szczególności kierowanych do seniorów, zawsze powinna obowiązywać etyka, zasada przejrzystości oraz odpowiedzialności. Warunki umów muszą być jasne, zrozumiałe i niezmienne. W praktyce zdarza się, że po zakończeniu umowy, przedłużana jest ona bez porozumienia z klientem, często na nowych zasadach. Dużym zagrożeniem jest niepełna informacja, napisana małą czcionką, w niezrozumiałym języku czy z użyciem skrótów. Zagrożeniem bywa też marketing i reklama, ceny wprowadzające w błąd, nieetyczne zachowania sprzedawców usług, Bywa, że przeszkoda w dostępie do usług finansowych jest natury technologicznej, np. trudności w obsłudze komputera. Jak wynika z badań, dla osób starszych bardzo istotny jest kontakt osobisty, a co za tym idzie miła i kompetentna obsługa. Może powinno się zapewnić osobie starszej pomoc asystenta finansowego.

Mamy wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług finansowych i doradczych. Prosimy o wysłanie zapytania.