Opieka nad osobami starszymi oraz pomoc w życiu codziennym

Opieka nad osobami starszymi w Warszawie

Opieka nad osobami starszymi często wymaga poświęcenia co najmniej kilkunastu godzin w ciągu dnia. Nie każdy może sobie na to pozwolić, biorąc pod uwagę zobowiązania zawodowe oraz prywatne. Opiekunka osób starszych zobowiązana jest nie tylko do spędzania wolnego czasu, ale również do pomocy w podstawowych czynnościach oraz posiadania fachowej wiedzy na temat konkretnej choroby i sposobu z jej radzeniem.

Jesień Wieku oferuje swoim obecnym i przyszłym klientom najwyższej jakości usługi opieki osób starszych, zarówno krótkoterminowych (weekendy, popołudnia, czas urlopu), jak i długoterminowych (opcja zamieszkania profesjonalnej opiekunki osób starszych). Nasi pracownicy podejmą się zarówno lekkich, jak i cięższych prac domowych związanych z opieką nad rodzicem.

Opieka nad rodzicem

Nie należy się wstydzić faktu, iż rodzina nie jest w stanie zapewnić 100% opieki dla wymagającego, starszego człowieka. Opieka nad chorym rodzicem często koliduje z zawodowymi zobowiązaniami, jest często utrudniona z racji dzielących odległości. Jesień Wieku oferuje fachową pomoc, w zakres której wchodzą zarówno usług prozdrowotne, jak i towarzyskie.

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie naszych klientów. Dbamy o ich wysoki komfort, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Dzięki wieloletniej współpracy ze specjalistami, jesteśmy w stanie podjąć się każdej opieki nad osobami starszymi, bez względu stopień zaawansowania choroby. Pomagamy we wszelkich sytuacjach: zarówno tych codziennych, jak i nietypowych.

Opieka seniora Warszawa

Zespół pracowników Jesień Wieku z Warszawy specjalizuje się w opiece nad osobami starszymi. Zmiana miejsca zamieszkania dla seniora może być bardzo trudna, a czasami wręcz niemożliwa, dlatego świadczymy opiekę w miejscu, które znają i w którym czują się bezpiecznie – w ich domu.

Pomagamy im zarówno w zwykłych codziennych czynnościach, jak i w nietypowych i niekomfortowych dla nich sytuacjach. Mając na uwadze ich specyficzne potrzeby, występujące u nich choroby czy niepełnosprawności, starannie dobieramy naszych współpracowników i opiekunki, analizując potrzeby i wymagania seniorów.

Pracujemy ze specjalistami, mającymi wieloletnie doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

Jesteśmy otwarci na naszych klientów, słuchamy i doradzamy.

 

Opieka nad osobami starszymi oraz pomoc w życiu codziennym w Warszawie

Usługi te realizowane są w domu podopiecznego i dobieranie są indywidualnie do jego potrzeb, w zależności od stanu zdrowia, towarzyszących chorób oraz rodzaju niepełnosprawności.

W skład usług mogą wchodzić:

  • podstawowe usługi kosmetyczne i higieniczne tj. mycie, kąpanie, golenie,
  • zmiana pieluchomajtek,
  • profilaktyka przeciwodleżynowa,
  • pomiary ciśnienia, cukru,
  • utrzymanie w czystości najbliższego otoczenia podopiecznego, w tym sprzątanie i mycie podłóg, łazienki, kuchni, pranie ubrań, prasowanie, gotowanie i podawanie posiłków, mycie naczyń,
  • robienie zakupów,
  • realizacja recept,
  • pomoc w prawidłowym przyjmowaniu leków.
  • pomoc w umawianiu wizyt lekarskich,
  • pomoc i wsparcie logistyczne np. dojazd na umówioną wizytę lekarską,
  • towarzyszenie osobie starszej i spędzanie z nią wolnego czasu np. wspólne wyjścia do kina, teatru, wyjazdy, czytanie gazet, książek, gra w karty itp.
  • wyprowadzanie psa, pomoc w opiece nad zwierzętami domowymi,
  • podstawowa pomoc w sprawach urzędowych,

W zakres podstawowych czynności nie wchodzą ciężkie prace porządkowe np. mycie okien, trzepanie, pranie dywanów, sprzątanie strychów, piwnic, garaży, ogrodów, działek. Usługi te mogą być wykonane po uzgodnieniu za dodatkową opłatą.

 

Usługi opiekuńcze Warszawa

Usługi opiekuńcze terminowe odpowiednie są dla tych, którzy potrzebują pomocy w załatwianiu codziennych spraw, ale nie wymagają całodobowej opieki.

Jest to doskonała pomoc dla seniora w nagłych sytuacjach życiowych związanych z chorobą, rekonwalescencją lub innymi zdarzeniami losowymi oraz wsparcie rodziny (na weekendy, na godziny, na czas urlopu).

 

Wsparcie długoterminowe

Odpowiednia dla tych, którzy potrzebują stałej opieki takiej jak codzienna toaleta, pomoc w ubieraniu, wstawaniu, w załatwianiu czynności fizjologicznych, utrzymaniu czystości w domu, przyrządzaniu posiłków lub wymagają karmienia itp. Stała pomoc zapewni Państwu poczucie bezpieczeństwa i komfort w codziennym życiu.

Na początku proponujemy pomoc w doborze odpowiedniego pakietu usług oraz właściwego dla Państwa potrzeb opiekuna. W tym celu przeprowadzamy krótki wywiad z podopiecznym i/lub rodziną.

Informacje na temat samopoczucia podopiecznego i jego stanu zdrowia przekazujemy na bieżąco i na Państwa życzenie sporządzamy comiesięczny raport.

 

Wsparcie długoterminowe (z zamieszkaniem)

Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie chcą mieszkać w domu opieki, ale wymagają całodobowej opieki podstawowej lub specjalistycznej.

Oferujemy pomoc osobom starszym w miejscu zamieszkania podopiecznego. Badania pokazują, że zmiana zamieszkania osoby w starszym wieku bardzo negatywnie wpływa na jej stan zdrowia psychicznego, a w przypadku osób w złym stanie zdrowia na ich rekonwalescencję.

Nasz pracownik zamieszka z podopiecznym, przejmie codzienne obowiązki, zadba o jego bezpieczeństwo i komfort. Rozpoczynamy współpracę od doboru odpowiedniego dla Państwa pakietu usług oraz właściwego dla Państwa potrzeb opiekuna. W tym celu przeprowadzamy krótki wywiad z podopiecznym i/lub rodziną.

Wiadomości dotyczące samopoczucia podopiecznego i jego stanu zdrowia przekazujemy na bieżąco a na Państwa życzenie sporządzamy comiesięczny raport.

 

Usługi opiekuńcze dodatkowe

Realizowane są indywidualnie wedle potrzeb naszych klientów. Mogą być wykonane jednorazowo lub jako dodatek do innych usług oferowanych przez naszą firmę. Wyceniamy je indywidualnie. Prosimy o wysłanie zapytania.

 

Cennik usług opiekuńczych

Pakiety oraz podane ceny obowiązują od poniedziałku do piątku w godz. 7.00- 21.00, w soboty, niedziele, święta oraz w godzinach nocnych (21.00 – 7.00) ceny są wyższe o 50%.

Zobacz Cennik