Porada farmaceutyczna

Coraz większą uwagę lekarze i farmaceuci zwracają na istniejący wśród osób starszych problem wielolekowości (stosowanie równocześnie wielu leków). Leki te przepisywane są przez wielu lekarzy różnych specjalności oraz kupowane w aptece (a nawet w sklepach) bez recepty (tzw. leki OTC). Często są to leki zamienne (mające taki sam skład, ale inną nazwę preparatu (np. Ibuprom i Nurofen), co może wiązać się z przedawkowaniem oraz nasileniem działań niepożądanych leków.
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów oferujemy Państwu fachową pomoc farmaceutyczną, w celu ustalenia prawidłowości w przyjmowaniu leków.
Usługa ta realizowana jest przez farmaceutę (magistra farmacji) w domu Klienta. Polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem pod kątem przyjmowanych leków (zarówno tych na receptę jak i dostępnych bez recepty), suplementów diety i produktów medycznych oraz przeanalizowaniu ich wzajemnej interakcji, odpowiedniej pory, dawki i sposobu przyjmowania leku oraz interakcji ze składnikami diety. W razie nieprawidłowości przygotowywana jest odpowiednia korekta lub w razie poważniejszych interakcji, rozpiska dla lekarza prowadzącego w celu zapoznania się z problemem.

UWAGA!
Usługa farmaceutyczna jest tylko formą konsultacji i ma formę poglądową. W razie uwag farmaceuty należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Nie należy samodzielnie bez porozumienia z lekarzem zmieniać dawkowania ani sposobu przyjmowania leków. Farmaceuta nie odpowiada za nieprawdziwe lub niepełne informacje podane przez Klienta.

Cennik