Rower dla seniora

Kategoria: Magazyn Zdjęcie do artykułu Rower dla seniora magazynu Jesieni Wieku

Rower –przyjaciel seniora nie tylko o dwóch kołach. Jazda na rowerze to sport niemal dla każdego z nas. Rower to przyjazny środowisku sposób na  zrobienie zakupów, pojechanie na pocztę, do znajomych czy po prostu przejażdżkę na świeżym powietrzu.

Zalety jazdy na rowerze można by długo wyliczać.

Rower to przede wszystkim zdrowie.

Prawidłowa pozycja do jazdy na rowerze to proste, lekko pochylone do przodu plecy. W takiej pozycji chronimy kręgosłup.

Jazda na rowerze to:

  • Poprawa funkcji układu krążenia i układu oddechowego.
  • Poprawa sprawności organizmu i ogólnej kondycji.
  • Spalenie zbędnych kalorii, a co za tym idzie spadek masy ciała i utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu oraz cukru we krwi.
  • Ładny wygląd – to wzmocnienie mięśni ud, łydek, bioder, brzucha i grzbietu.
  • Dobre samopoczucie.
  • Powód do wyjścia z domu i przebywania na świeżym powietrzu

Przeciwwskazaniem do jazdy na rowerze są poważne choroby ze strony układu krążenia, ciężkie choroby stawów i kręgosłupa.

Rower coraz bardziej staje się popularny i modny wśród seniorów. Powstają projekty rowerów skierowane z myślą o osobach starszych, uwzględniające ich indywidualne potrzeby czy niesprawności. Rowery takie posiadają specjalnie zaprojektowane pedały, aby zmniejszyć wysiłek kierującego pojazdem. Dodatkowo często wyposażone są w napęd elektryczny, co zapewnia wygodę i pozwala na odpoczynek w trakcie dłuższej przejażdżki. Poza tym dużą uwagę zwraca się na komfort oraz bezpieczeństwo.

Zdjęcie do artykułu Rower dla seniora magazynu Jesieni Wieku

Coraz więcej polskich miast oferuje możliwość jazdy na miejskim rowerze za niewielką opłatą. Zaletą tego typu rozwiązań jest możliwość zostawienia roweru w najbardziej popularnych punktach miast i powrót do domu pieszo lub komunikacją miejską w przypadku nagłej zmiany pogody.