Srebrna gospodarka

Kategoria: Magazyn Zdjęcie do artykułu Srebrna gospodarka magazynu Jesieni Wieku

Statystyki mówią same za siebie, w Polsce jest coraz więcej osób starszych. Nasze społeczeństwo należy do jednych z najszybciej starzejących się w Europie.

Silver economy czyli srebrna gospodarka to pojawiające się  na rynku usługi i produkty skierowane z myślą o osobach starszych – usługi bankowe, biura podróży, usługi telekomunikacyjne i ubezpieczenia, a także specjalistyczne usługi prawne, finansowe, farmaceutyczne, dietetyczne, a także opiekuńcze.

Może się wydawać, że usługi skierowane do osób starszych to łatwy i niewymagający rynek. Jednakże seniorzy to świadomi i wymagający klienci, ceniący jakość i fachową obsługę. Posiadają bogate doświadczenie zawodowe i życiowe. Myśląc o rozpoczęciu działalności gospodarczej skierowanej na ten segment rynku ważne jest mieć odpowiedniego partnera. Zachęcamy do współpracy z nami.

http://jesienwieku.pl/wspolpraca/

W wywiadzie dla Polskiego Radia Program Pierwszy Jesień Wieku opisuje rynek firm świadczących usługi dla osób starszych. „Jeśli mówimy o opiece nad osobą starszą, to tutaj konkurencja jest duża, choć jakość usług jest bardzo różna. Jest także szara strefa, czyli usługi świadczone poza oficjalnym systemem, a  co jest związane z wysokimi kosztami pracy. Zakres tych usług i ilość firm będzie się zwiększała, a konkurencyjność będzie się opierała na jakości i kompleksowości”.

 

Zachęcam do przeczytania artykułu: http://www.polskieradio.pl/42/3306/Artykul/1358623/